Žhavá novinka Andělin popel

Andělin popel

Frank McCourt

 

„Když se dívám zpátky na své dětství, nedovedu pochopit, jak jsem vůbec mohl přežít. Bylo to bídné dětství, jak jinak: o šťastném dětství nemá cenu psát. Horší než obyčejné bídné dětství je bídné irské dětství, a ještě horší je bídné irské katolické dětství.“ Tak začínají paměti Franka McCourta, který se narodil v Brooklynu v době hospodářské krize čerstvým irským přistěhovalcům a posléze vyrůstal ve slumech irského Limericku. Bez hořkosti, ale naopak s osobitým humorem popisuje hladovění, nemoci, špínu a strádání, nad nimiž by strnul i Charles Dickens.


Objednat v internetovém knihkupectví Kosmas.cz
brožovaná, 416 stran
Běžná cena: 397,- Kč
 
Žhavá novinka Andělský prach

Andělský prach

Cornelia Travniceková

 

Na ostrově uprostřed řeky, kam nikdy nikdo nechodí, žijí v primitivních podmínkách tři opuštění chlapci – Petru, Magare a Cheta. Každý den vyplouvají na loďce „pracovat“ na druhý břeh, do velkého města. Jsou malí, nenápadní a jejich úkolem je na ulicích okrádat lidi. Kořistí pak musejí plnit truhlu, kterou si chodí pravidelně vybírat jistý Krakadzil – muž, jenž dětem vyplatí pár drobných, přinese něco k jídlu a pošle jim kumpána s „andělským prachem“ – syntetickou drogou, která jim má zajistit dobrou náladu a potěšení z práce. Chlapci se Krakadzila bojí, neznají však jiný způsob života a děsí je představa, že vyrostou a on už je nebude potřebovat.


Objednat v internetovém knihkupectví Kosmas.cz
brožovaná, 224 stran
Běžná cena: 347,- Kč
 
Žhavá novinka Anglické roky

Anglické roky

Norbert Gstrein

 

V románu Anglické roky Norberta Gstreina se vypráví zpola detektivní příběh odehrávající se dílem během druhé světové války ve Velké Británii a dílem několik desetiletí po jejím konci, kdy se teprve rozvíjí pátrání po hypotetické vraždě, jež se měla odehrát právě v čase války. Pátrání po tom, co se stalo, provází ale také otázky po možnosti pravdu zjistit. S nimi se pojí i další: co vytváří lidskou identitu, co znamená identita židovská, jaká je povaha našich lidských příběhů, vznikajících právě vyprávěním?
 

Vyšlo též jako e-kniha.


Objednat v internetovém knihkupectví Kosmas.cz
pevná, 312 stran
Běžná cena: 297,- Kč
 
Žhavá novinka Ano

Ano

Thomas Bernhard

 

Novela nejvýznamnějšího rakouského spisovatele druhé poloviny 20. století je příběhem o přátelství a cestě z izolace, vyprávěním o smíření a hlubinách mezilidských vztahů i přitakáním smrti i životu zároveň.


Nelze objednat
vázaná, 168 stran
Cena e-shop 0,- Kč

 
Žhavá novinka

Auster, Paul: Kniha iluzí

 
Když jsme na stránkách Obrysu-Kmene hodnotili poslední román Paula Austera, konstatovali jsme, že autor dokáže napsat příběh bez podbízivosti a laciných efektů. Protože jadrná zemitost jeho vyprávění nevylučuje práci s tajemstvím, rozhodli jsme se na třech Austerových románech vystopovat specifičnost jeho prózy, její technologii a případná rizika účelové prefabrikace. 
Žhavá novinka

Auster, Paul: Muž ve tmě

 

Minulý rok potěšil americký prozaik, scenárista a režisér Paul Auster své české příznivce návštěvou Festivalu spisovatelů Praha, nyní nakladatelství Prostor vydalo v českém překladu jeho nejnovější román s názvem Muž ve tmě. 
 
Žhavá novinka

Auster, Paul: Muž ve tmě

 
Paul Auster se podruhé vrací k 11. září literatura Jen jednoho amerického spisovatele přitahuje téma teroristických útoků z 11. září 2001 natolik, že mu věnoval již druhou knihu. Je jím Paul Auster (1947), mistr metafikce zabývající se nejen americkou historií, prostorem a identitou, ale též jazykem a smyslem života. 
Žhavá novinka

Auster, Paul: Muž ve tmě

 
Muž ve tmě Paula Austera uvádí na scénu „trosečníka“ z bushovské Ameriky, který bojuje o svou lidskost Americký prozaik Paul Auster s oblibou cituje výjev z úvodu nejslavnější Kafkovy knihy: Život je hotelový pokoj, který nemáme na pořád-jednoho dne na něj zabuší Náhoda a Osud a nájemníka si odvedou, ač neprovedl nic zlého. 
Žhavá novinka

Auster, Paul: Muž ve tmě

 
Po nijak převratném a nepříliš komplikovaném Brooklynském panoptiku (česky Prostor 2007) vychází Austerova novela z roku 2008, která opět ukazuje ty nejzajímavější a nejsilnější stránky tohoto amerického spisovatele. Odehrává se během jedné noci v domě Augusta Brilla. 
Žhavá novinka

Auster, Paul: Muž ve tmě

 
Americkému OE či výstižněji newyorskému OE spisovateli PAULU AUSTEROVI v češtině letos vyšla již sedmá beletristická kniha z dosavadních třinácti. Svědčí to o tom, že se jeho čtenářsky nikterak podbízivé texty těší přinejmenším setrvalému zájmu, který snad byl zpočátku (v druhé polovině devadesátých let) vyvolán filmy Kouř a Zelený vzteky natočenými podle jeho scénářů a povídek. 
Žhavá novinka

Auster, Paul: Muž ve tmě

 
Z REALITY DO REALITY Starý muž, kdysi slavný literární kritik August Brill, po nehodě ochrnutý, leží v posteli zavalen tmou noci a ještě víc tmou beznaděje a nemůže spát. Začne si vymýšlet příběh. Příběh začíná v hluboké jámě, ve které se z bezvědomí probere muž jménem Owen Brick. 
Žhavá novinka

Auster, Paul: V krajině posledních věcí

 

Nejen fanoušky je fantastika často vnímána jako jistý ostrov či výlučné území, stojící v opozici ke zbytku literárního světa. Či jako rezervace obývaná skupinou žánrových autorů, kteří se věnují pouze jí a od ostatních spisovatelů jsou odděleni neviditelnou, avšak neprodyšnou hranicí.
 
Žhavá novinka Autodafé

Autodafé

George Tabori

 
Povídkový soubor Autodafé spojuje sebereflexe, sebeironie, hravost, parodie a hlavně bohaté příběhy velkého života. Kdo by chtěl alespoň poznat, kde je Taboriho vyprávění více osobní než faktické povahy, ten je odkázán na mimoliterární doklady (rozhovory, proslovy, články, recenze).

Objednat v internetovém knihkupectví Kosmas.cz
vázaná, 144 stran
Běžná cena: 199,- Kč
 
Žhavá novinka

Autogramiáda a uvedení knihy "Evoluce svým vlastním tvůrcem"

 

 

Zveme Vás na uvedení knihy Evoluce svým vlastním tvůrcem a autogramiádu jejího autora Miroslava Veverky, které se uskuteční v pátek 17. května od 15.00 hodin v Literárním sále pravého křídla Průmyslového paláce na pražském Výstavišti za účasti Jiřího Grygara a dalších osobností české vědy.
 
Žhavá novinka

Autogramiáda a uvedení knihy „Moje pařížská revoluce“

 

 

Zveme Vás na uvedení knihy Moje pařížská revoluce a autogramiádu její autorky Andrey Sedláčkové. Akce proběhne ve čtvrtek 16. října 2014 od 15.30 hodin v kavárně Paláce knih Neoluxor na Václavském náměstí.

Od 17.00 hodin knihu spolu s dalšími novinkami představí také její distributor Kosmas v rámci Velkého knižního čtvrtku, a to v Městské knihovně na Mariánském náměstí. I zde se můžete těšit na setkání s autorkou.
 
Žhavá novinka

Autogramiáda a uvedení knihy „Případ Pavlína“

 

 

Zveme Vás na uvedení knihy Případ Pavlína a autogramiádu její autorky Martiny Formanové. Akce proběhne ve čtvrtek 30. října 2014 od 16.00 hodin v kavárně Paláce knih Neoluxor na Václavském náměstí za přítomnosti Pavlíny a Anny Pořízkových.
 
Žhavá novinka Autogramiáda Kateřiny Castañeda

Autogramiáda Kateřiny Castañeda

 

Zveme čtenáře na autogramiádu úspěšného debutu české autorky Kateřiny Castañeda, která se uskuteční v pátek 12. října 2018 od 17 hodin v Galerii Butovice (Radlická 117, Praha 5). Akci pořádá knihkupectví Kosmas.
 
Žhavá novinka

Autogramiáda knihy "Na vlnách BBC a Svobodné Evropy"

 

 

Zveme Vás na autogramiádu knihy Zuzany Fried-Preissové Na vlnách BBC a Svobodné Evropy, která se uskuteční v knihkupectví Artforum v Žilině
v pátek 26. dubna 2013 od 17.00 hodin.
 
Žhavá novinka Až po svatbě!

Až po svatbě!

Rudolf Roden

 

Rudolf Roden se ve své nové knize esejistických črt zabývá převážně mezilidskými vztahy, nevyhýbá se přitom ani intimním detailům partnerského soužití a občas zamíří i na pole sexuologie. Zachovává si přitom humorný nadhled a zúročuje své bohaté životní i profesní zkušenosti.


Nelze objednat
vázaná, 168 stran
Běžná cena 180,- Kč
Cena e-shop 144,- Kč

 
Žhavá novinka Babička, 1. vydání (v Prostoru)

Babička, 1. vydání (v Prostoru)

Božena Němcová

 

Nejznámější próza Boženy Němcové s ilustracemi Martina Velíška.


Nelze objednat
vázaná, 280 + 46 stran
Cena e-shop 0,- Kč