Antikvariát

McGreal Ian P. (ed.): Velké postavy východního myšlení

Velké postavy východního myšlení

Slovník myslitelů

 Sborník podává v několika samostatných blocích přehled o více než stovce hlavních představitelů duchovního a intelektuálního života Číny, Indie, Japonska, Koreje a islámského světa od nejstarších počátků až po současnost. Přední američtí badatelé usilují v jednotlivých heslech nejen o podání základních informací a naukových článků, ale především o vyzdvižení určitých základních duchovních postojů. Čtenář tak má možnost sledovat obecnější tendence jednotlivých kultur, ale zároveň si všímat způsobu, jakým každý myslitel z této neurčité obecnosti vystupuje. 

Kniha obsahově doplňuje obdobně rozvržený sborník Velké postavy západního myšlení, který vyšel v nakladatelství PROSTOR v roce 1997. Oba svazky tak představují ucelenou encyklopedii světového myšlení v podobě, které na českém trhu dosud scházela. 

Kniha je určena širokému publiku; díky tomu, že přesahuje úzké hranice jednotlivých oborů (filozofie, politika, náboženství, věda), obsahuje přínosné podněty i pro odborníka. Uplatnění najde jako příručka i jako učebnice na středních a vysokých školách; k tomu přispívá seznam hlavních děl, shrnutí klíčových myšlenek a česká i cizojazyčná bibliografie. 

Autor: [McGreal Ian P. (ed.)]
Originální název: Great Thinkers of the Eastern World
Počet stran: 624
Rok vydání: 1998
Překladatel: Jan Filipský, Robin Heřman, Luboš Kropáček, Vladimír Liščák a Dita Nymburská
ISBN: 80-85190-93-1
Vazba: vázaná
Skladem Běžná cena 699,- Kč, ušetříte 139,- Kč Cena e-shop 560,- Kč Koupit